1 min read
14 Oct
14Oct

مشاهده ویدیو کلیک شود 🆘🆘🆘🆘🆘🆘🆘🆘انتصابات «هندی» در نفت +سند و جوابیه

گروه اقتصاد جهان نيوز ـ با وجود نظارت های ویژه برای مقابله با رانت خواری در بنگاه های تجاری و اقتصادی اما همچنان خبرهایی از تداوم و تشدید این معضل به گوش می رسد. به عنوان مثال در هزارتوی وزارت نفت باز هم اخباری مبنی بر انتصابات فامیلی در سطوح عالی مدیریتی این وزارتخانه درز کرده است.

شنیده های خبرنگار جهان حاکی از آن است که برخی از اعضای خانواده اقای اصغر هندی، مشاور حقوقی و بین الملل بیژن زنگنه، وزیر نفت در برخی سمت های مهم مدیریتی وزارت نفت بکار گمارده شده اند.

اصغر هندی مشاور حقوقی و بین الملل وزارت نفت است. او یکی از اعضای شورای ۵ نفره زنگنه برای فروش نفت است. شورایی که عملیات فروش نفت را بر عهده دارد و نیز برخی "تخفیفات" در قراردادهای بزرگ فروش نفت نیز از جمله اختیارات آن است. برخی شنیده ها می گوید هندی اختیارات ویژه ای نیز از زنگنه دریافت کرده است. اما موضوع دیگر درباره اصغر هندی که نقش او برای بیژن زنگنه را ملموس تر می کند؛ آن است که او وکیل تام الاختیار زنگنه در ماجرای پرونده کرسنت است.
اما آنچه این روزها در میان برخی مدیران نفتی موجب دغدغه و نارضایتی شده، انتصاب برخی اعضای خانواده اصغر هندی در مدیریت های حساس وزارت نفت است. به گونه ای که خبر انتصاب صالح هندی، برادرزاده اصغر هندی در شرکت نفت مناطق مرکزی ایران تعجب مدیران باسابقه نفتی را موجب شده است. صالح هندی با حکم سلبعلی کریمی به عنوان سرپرست مدیریت برنامه ریزی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران منصوب شد. سلبعلی کریمی در حالی برادرزاده اصغر هندی را سرپرست شرکت نفت مناطق مرکزی کرده است که نامبرده سوابق مدیریتی در حوزه نفت نداشته است. نکته قابل تاملی این است که همین نبود سابقه و تجربه مدیریت نفتی باعث شده بود برخی مدیران ارشد نفتی از حضور صالح هندی در مجموعه تحت مدیریت خود ممانعت بعمل آورند به گونه ای که درحالیکه تلاش می شد برادرزاده اصغر هندی به عنوان عضو هیات مدیره شرکت پتروپارس منصوب شود؛ با مخالفت مدیران شرکت پتروپارس این انتصاب صورت نگرفت. با این حال سلبعلی کریمی، برادرزاده اصغر هندی را به عنوان سرپرست مدیریت برنامه ریزی شرکت نفت مناطق مرکزی منصوب کرد! 

اما انتصاب دیگر، مربوط به پسر اصغر هندی است. پسر مشاور حقوقی بیژن زنگنه اکنون مشاور مدیرعامل صندوق بازنشستگی نفت است. این صندوق که در کنار پیگیری امورات خانواده نفت و بویژه کارکنان بازنشسته نفتی، یک مجموعه بسیار بزرگ سرمایه گذاری است؛ شرکت های فراوانی را در زیر مجموعه خود دارد که این شرکت ها هر کدام دارایی ها و سرمایه کلانی در اختیار دارند. به همین خاطر انتخاب مدیران و بخصوص انتخاب اعضای هیات مدیره هر کدام از این شرکت ها برای مدیران ارشد بسیار مهم است. حضور فرزند اصغر هندی، مشاور حقوقی بیژن زنگنه و از اعضای شورای فروش نفت به عنوان مشاور مدیرعامل این صندوق نیز در میان اهالی نفت، معنای مشخصی داشته است. 

به هر حال آنچه از شواهد مشخص است حضور اتوبوسی برخی خانواده ها در وزارت نفت موجب نگرانی مدیران باسابقه این صنعت شده است.

جهان آمادگی دارد توضیحات تکمیلی در این باره را نیز منتشر کند.


Comments
* The email will not be published on the website.