1 min read
02 Aug
02Aug


انتصابهای دقیقه نودی دولت و تدبیر دولت در برخی مناصب به ویژه در جایگاه های اقتصادی، صدای فعالان سیاسی اصولگرا و همچنین برخی نمایندگان مجلس را درآورده و آن ها این کار را چیزی جز هزینه تراشی برای دولت سید ابراهیم رئیسی نمی دانند.
به گزارش 《تابناک》، نمایندگان مجلس و فعالان سیاسی که انتصابهای دقیقه نودی دولت روحانی را به باد انتقاد گرفته اند تاکید دارند بلافاصله با آغاز به کار دولت جدید این افراد کنار گذاشته خواهند شد و طبعاً آنها جایی در دولت آینده نخواهند داشت.
آخرین خبر در ارتباط با اینگونه انتصاب‌های دولت روحانی برمی‌گردد به انتصابی ذیل یکی از شرکت های اقتصادی زیر نظر شرکت ملی نفت که تاکنون موضوع توسط مسئولان این شرکت رد نشده و حتی گفته می شود فرد مذکور صبح فردا کار خود را به عنوان مدیرعامل آغاز خواهد کرد.
جدای از اینکه چنین انتصاب هایی آن هم در فاصله کمتر از یک هفته به پایان کار دولت شائبه برانگیز است، اصل چنین انتصابی هم کمی موضوع را پیچیده می سازد.
گفته می شود یکی از نزدیکان معاون اول دولت تدبیر و امید با فشار قرار است در شرکت توسعه پایدار کیش به عنوان مدیرعامل کار خود را آغاز کند و حکم او نیز صادر شده است.
این فرد کسی جز ک.پ همکارو فرد نزدیک به جهانگیری در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی که زیر نظر معاون اول رئیس جمهور فعالیت می کند، نیست و جالب است که او دوست دارد در یک شرکت متعلق به یکی از مفسدین اقتصادی کار خودش را دنبال کند.
اکنون چند سوال باقی می ماند که مدیران امر از جمله در شرکت ملی نفت باید به آن پاسخ بگویند. اول اینکه چرا در فاصله زمانی کمتر از یک هفته به پایان کار دولت تصمیم به انجام چنین تغییری گرفته اند؟ دوم اینکه چرا یک فرد نزدیک به معاون اول رئیس‌جمهور برای این کار انتخاب شده است و آیا فشاری در کار بوده یالابی صورت گرفته است؟ و سوم اینکه چطور یک نفر از ستادی برای مبارزه با مفاسد اقتصادی تصمیم گرفته عهده دار مدیرعاملی شرکت شودکه پییش از این متعلق به بابک زنجانی بوده است؟
همانطور که مجلس تاکید کرده به چنین انتصاباتی رسیدگی کرده و به آن ورود می‌کند، وقت آن است که نهادهای نظارتی در خصوص چنین انتصابهای حساسیت بیشتری از خود نشان داده و به آن ورود کنند.
شرکت توسعه پایدار کیش از جمله شرکت های متعلق به بابک زنجانی متهم نفتی است که زیر نظر هلدینگ سورینت فعالیت می کند. این مجموعه ها پس از آن که دادگاه به اتهامات بابک زنجانی رسیدگی کرد برای پرداخت بخشی از بدهی های وی در اختیار شرکت ملی نفت قرار گرفته که اکنون زیرنظر کرباسیان فعالیت می کند.


Comments
* The email will not be published on the website.